عرضه انواع لاستیک داخلی و خارجی
close button

اختلال در واردات لاستیک

سخنگوی انجمن صنعت تایر گفت: ۴۰ تا ۴۵ درصد از مواد اولیه واحدهای تایرسازی از محل واردات تأمین می شود که مشکلات واردات باعث شده تا تأمین آنها به سختی انجام شود.

مصطفی تنها با اشاره به اینکه در حال حاضر کارخانجات لاستیک برای مدیریت قیمت ها، عرضه کالاهای خود را به بازار افزایش داده‌اند، اظهار داشت: پیش از اعمال افزایش قیمت ها یک حالت انتظار در بازار خرید و فروش لاستیک ایجاد شده بود که با اعمال افزایش قیمت‌ها این حالت انتظار از بین رفته است.

وی با بیان اینکه البته مجوز افزایش قیمت لاستیک متناسب با هزینه های تولید تا ۳۰ مهرماه امسال تعیین شده بود، افزود: از مهرماه تاکنون هزینه ها همچنان رشد دارد اما تولیدکنندگان با تمام توان مشغول تولید کالا و عرضه آنها با بازار هستند.

سخنگوی انجمن صنعت تایر تصریح کرد: ۴۰ تا ۴۵ درصد از مواد اولیه واحدهای تایر سازی از محل واردات تأمین می شود که مشکلات واردات باعث شده تا تأمین آنها به سختی انجام شود.

تنها با بیان اینکه تشدید مشکلات عاملی شده روند افزایش تولید واحدهای تولیدی به کندی صورت گیرد، گفت: علاوه بر این یک سوم نیاز بازار تایر کشور از محل واردات تأمین می شود مشکلات واردات عاملی شده تا هنوز عرضه لاستیک واحدهای تولیدی داخلی جوابگوی تمام نیاز بازار نباشد.

وی اضافه کرد: در صورت رفع مشکلات واردات لاستیک و مواداولیه تولیدکنندگان به طور عرضه لاستیک بیش از تقاضا انجام و بازار مدیریت خواهد شد.