عرضه انواع لاستیک داخلی و خارجی
close button

استیل کرد،بزرگترین کارخانه تولید نخ لاستیک در کشور

استیل کرد، تنها کارخانه تولید نخ لاستیک درکشور است. این کارخانه با تولید سالانه بالغ بر۱۰هزار نخ لاستیک خودرو به طور صدرصد نیاز کشور را از واردات این محصول برطرف می سازد.

استیل کرد تنها کارخانه تولید نخ لاستیک درکشور است. این کارخانه با تولید سالانه بالغ بر۱۰هزار نخ لاستیک خودرو به طور صدرصد نیاز کشور را از واردات این محصول برطرف می سازد.

بیانک مدیرعامل این کارخانه گفت: به همت مهندسان ایرانی و پرسنل زحمت کش در شهرستان دره شهر که به مجموعه ملحق شده اند و به کمک کارخانه آمده اند توانستیم به تولید انبوه دست پیدا کنیم.

کارخانه استیل کرد دره شهر با تولید سالانه ۱۰۵۰۰تن نخ تایر خودرو به طور ۱۰۰درصد نیاز کشور به واردات این محصول را برطرف می سازد.

مقیمی معاون وزیر صنعت ، معدن وتجارت گفت : ظرفیت تولید این کارخانه استیل کرد، تنها کارخانه تولید نخ لاستیک درکشوربرابر با کل نیاز کشور است .

وی افزود براساس نیازی که به تولید لاستیک درداخل کشور داشتیم یعنی عددی حدود ۹هزار حلقه درسال بود که واحد تولیدی استیل کرد دره شهر حدود ۱۰هزار ظرفیت تولید دارد.

معاون وزیر صمت قول داد علاوه بر تولید انبوه و حمایت از این صنعت به کمک صادرات آن، صددرصد مواداولیه کارخانه هم در داخل تامین شود.

از ویژگی های این کارخانه، تولید این محصول برای اولین بار در خاورمیانه است و از جمله کارخانجاتی است که در مقابله با تحریم ها راه اندازی شده و از شاخص های مهم اقتصاد مقاومتی است.

عموزاده مدیر آزمایشگاه استیل کرد هم در این خصوص گفت: محصولات این کارخانه از لحاظ مواد اولیه حین فرآیند تولید و محصول نهایی در حد عالی و حتی و رقابت با نمونه خارجی می باشد.

کارخانه استیل کرد که به تازگی وارد خط تولید شده در زیر بنایی به مساحت ۱۵۰۰۰مترمربع راه اندازی شده و با اشتغالزایی ۳۰۰نفر مستقیم و سرمایه گذاری ۳۷۰میلیارد تومان راه اندازی شده و بزودی افتتاح و به بهره برداری می رسد.

این کارخانه اولین و بزرگترین تولیدکننده نخ لاستیک سواری در خاورمیانه است و با تولید روزانه ۳۰ تن از محصول سالانه ۱۰میلیون دلار برای کشور صرفه جویی ارزی دارد.