عرضه انواع لاستیک داخلی و خارجی
close button

انتخاب مجتمع صنایع لاستیک یزد به عنوان بنگاه اقتصادی برتر استان یزد در حوزه ی حمایت از حقوق مصرف کننده در سال ۱۳۹۶

پنجمین جشنواره تجلیل از بنگاه های اقتصادی برتر استان یزد در حوزه ی حمایت از حقوق مصرف کننده، در تاریخ ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ در محل اتاق بازرگانی استان برگزار شد. در این مراسم که جناب آقای دکتر نوابی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان کشور؛ جناب آقای مهندس زمانی قمی، استاندار محترم یزد؛ جناب آقای دکتر زینی وند، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه ی منابع استانداری یزد؛ جناب آقای قمی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معاون و کشاورزی استان یزد؛ جناب آقای دکتر علمدار، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد و جمعی دیگر از مدیران سازمان ها و ادارات دولتی و واحدهای صنعتی و معدنی استان حضور داشتند از ۲۲ بنگاه اقتصادی برتر تجلیل شد.

در ابتدای مراسم جناب آقای قمی، رئیس اتاق بازرگانی استان یزد ضمن خیرمقدم به حاضرین، در سخنان خود به این موضوع که تولید زیرپله‌ای، بلای جان عرصه ی تولید و توزیع در کشور است پرداختند و فرمودند: در کنار معضلاتی چون قاچاق، یکی دیگر از مسائلی که عرصه ی تولید و توزیع را با مشکلات جدی روبه‌رو کرده است، معضل تولید، توزیع و عرضه خارج از چارچوب قانون است.

ایشان در حوزه ی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان، گفتند: گسترش تولید و تنوع کالا همواره آرامش و آسایش بسیاری برای افراد جامعه فراهم کرده و البته این آرامش نقاط مثبت و نقاط منفی را در برداشته که امیدواریم در آینده با توجه به تلاش‌ها و برنامه‌ریزی‌های دقیق مدیران توانمند استانی و کشوری شاهد به حداقل رسیدن کاستی‌هایش باشیم.

در ادامه مهندس زمانی قمی، استاندار محترم یزد در سخنانی با اشاره به لزوم حضور پررنگ تر بخش خصوصی گفتند: واگذاری توسعه ی اقتصادی به بخش خصوصی از ضروریات است. ایشان اظهار داشتند: حقوق مصرف کننده نیاز به سخنرانی و حرف زدن ندارد بلکه باید در عمل اثبات کرد.

استاندار یزد با بیان اینکه پیگیر حل مشکلات صنعت و معدن استان و رفع موانع پیش روی تولیدکنندگان هستند تصریح کردند: نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان چراغ راه دولتمردان و حتی تولیدکنندگان در تولید کالای با کیفیت، تکلیف را برای همگان روشن کرده است. ایشان حمایت از صنایع استان را یکی از اولویت های جدی برشمردند و افزودند: تمام صنعتگران استان یزد در زمره برترین ها هستند و بر ما لازم است که از همه آن ها تقدیر و تشکر داشته باشیم.

جناب آقای دکتر زینی وند، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد نیز در سخنان خود با اشاره به لزوم توسعه بازارهای مصرف برای تولید محصولات گفتند: حلقه مفقوده صنعت و تولید استان یزد بازاریابی است. ایشان اظهار داشتند: در طول تاریخ و اواسط قرن ۱۶ که پایه های تجارت بین الملل شکل می گیرد، بحث مصرف کننده و مشتری مداری نیز تقریبا شکل می گیرد.

ایشان با بیان اینکه تقریبا روند بازار شکل و ماهیت ثابتی دارد ادامه دادند: بیش از ۸۰ درصد اقتصاد دنیا تحت عنوان تجارت جهانی بر مبنای عرضه و تقاضا راه خود را طی می کند بنابر این تولیدکنندگان داخلی لازم است آینده نگری بهتری در این زمینه داشته باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار یزد از دیگر مشکلات تولید و صنعت استان را به روز نبودن دانش و فناوری برشمردند و افزودند: باید ذائقه مشتری را مورد توجه قرار داد و با استفاده از دانش، نسبت به تولید بر اساس ذائقه مشتری اقدام کرد.

در این مراسم جناب آقای دکتر نوابی، معاون وزیر و رئیس سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان کشور با تاکید بر لزوم توجه ویژه به ماده شش قانون حقوق مصرف کننده فرمودند: تولیدکنندگان داخلی باید کیفیت محصولاتشان را افزایش دهند. ایشان اظهار داشتند: متاسفانه این ماده از قانون مورد غفلت قرار گرفته بود که با دستور وزیر صنعت و همکاری انجمن ها در سطح استان ها در حال انجام است.

دکتر نوابی با بیان اینکه مسئولان نیز باید در سطح خود و زندگی های خود نیز به مصرف کالای ایرانی بپردازند تا مورد توجه مردم هم باشد عنوان کردند: صدا و سیمای ما نیز باید در ساخت سریال ها و تبلیغات خود هم به این موضوعات توجه ویژه داشته باشد و حداقل برای امسال اقداماتی ویژه داشته باشد.

معاون وزیر صنعت معدن تجارت و رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان با تاکید بر اینکه تولیدکنندگان نیز باید گارانتی را به بالای پنج سال برسانند و فراتر از مرزها را به تصاحب درآورند، اظهار داشتند: مصرف کننده و تولید کننده لازم و ملزوم یکدیگرند و مصرف کننده نیز باید با انصاف با کالای ایرانی برخورد کنند. ایشان با بیان اینکه شعار کالای فروخته شده پس گرفته نمی شود توهین به حقوق مصرف کننده است، اظهار داشتند: برای اینکه مصرف کننده به مصرف تولید داخلی روی بیاورد لازم است تا کالای فروخته شده را پس گرفت و نظر مصرف کننده را جلب کرد.

جناب آقای دکتر نوابی از دیگر مواردی که میبایست از سوی تولیدکننده در کنار افزایش کیفیت تولید، مورد توجه قرار گیرد را افزایش کیفیت بسته بندی دانستند و عنوان کردند: تولید کنندگان لازم است در بسته بندی محصول خود دقت ویژه ای داشته باشند و طوری محصولاتشان را بسته بندی کنند تا مصرف کننده را ترغیب به مصرف کند.

در انتهای مراسم از بنگاه های اقتصادی برتر با اهداء تندیس و لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد. شرکت یزدتایر نیز برای پنجمین سال متوالی موفق به دریافت این جایزه گردید که تندیس و لوح تقدیر آن، توسط جناب آقای دکتر ستوده، مدیریت محترم عامل؛ دریافت شد. از مجتمع صنایع لاستیک یزد در این مراسم جناب آقای دکتر ستوده و همچنین آقایان مهندسین بهزاد، کریمی، افخمی، دهقان منشادی، میرحسینی و شرف الدین حضور داشتند.