عرضه انواع لاستیک داخلی و خارجی
close button

انتقال خط تولید پیرلی در برزیل

کمپانی پیرلی در حال برنامه ریزی برای تحکیم وضعیت خود در برزیل است و قصد دارد این کار را به وسیله راه اندازی یک کارخانه در آینده ای نزدیک و همچنین سرمایه گذاری ۱۳۶ میلیون دولاری در دو سال آینده انجام دهد.

برنامه ریزی این کمپانی برای ساماندهی ساختار تولید شامل انتقال خط تولید تایر موتور سیکلت از کارخانه گراواتای در ریو گراند دوسول به کارخانه پیرلی در کامپیناس در سائوپائولو می شود که در حال حاضر فقط تایر ماشین تولید می کند. نتیجه چنین حرکتی ایجاد یک مرکز صنعتی در حوزه تولید لاستیک ماشین، موتور سیکلت و موتورهای مسابقه ای جهت سرویس دهی به بازارهای آمریکای لاتین خواهد بود.

انجام این کار به احتمال زیاد موجب تعطیل شدن کارخانه گراواتای خواهد شد که در حال حاضر فقط تایر موتور تولید می کند و ۹۰۰ کارگر دارد. انتقال این خط تولید احتمالا تا سال ۲۰۲۱ به طول خواهد انجامید. این سازنده ایتالیایی تایر اعلام کرده که به دنبال رسیدن به توافقی با اتحادیه ها می باشد تا تاثیرات اجتماعی این انتقال را کاهش دهد.

این جابه جایی باعث ایجاد ۳۰۰ فرصت شغلی در کارخانه کامپیناس می شود که به گفته پیرلی در موقعیتی مطلوب و نزدیک به امکانات تولید ماشین و موتور سیکلت قرار گرفته است. کمپانی پیرلی از طرفی مشغول مذاکره با گروه Prometeon Tyre است تا کارخانه تولید تایر کامیون و ماشین های کشاورزی را در گراواتای راه اندازی نماید تا از آثار منفی این انتقال بر وضعیت اشتغال منطقه بکاهد.

از نظر پیرلی این سرمایه گذاری ۱۳۶ میلیون دلاری در جهت حرکت به سمت مدرنیزاسیون و تبدیل محصولات فعلی به محصولاتی استاندارد با ارزش افزوده بیشتر خواهد بود که طی دو سال آینده در کارخانه های کمپیناس، سانتانا و باهیا اتفاق خواهد افتاد.