عرضه انواع لاستیک داخلی و خارجی
close button

اهمیت بالانس بودن چرخ ها

اگر هنگام رانندگی، احساس می کنید فرمان حالت فنری دارد یا این که به یک سطح جاده منحرف می شود، ممکن است تایرهای وسیله ی نقلیه ی شما نیاز به بالانس کردن داشته باشد.

به گزارش  خودروکار، زمانی که یک تایر جدید را بر روی خودرو خود قرار می دهید، دارای تعادل نیستند و باوجود فناوری بالا و آخرین دستاورد که در ساخت تایر مورد استفاده قرار می گیرد، باز هم این تایرها دچار عدم تعادل در توزین وزن هستند و بنابراین شما باید تایرهای خود را برای تعادل نزد مکانیک ببرید.

در این شرایط مکانیک چرخ را به یک دستگاه تعادل چرخ وصل می کند و دستگاه شروع به چرخش کرده و وزن نامتعادل تایر را به لبه ی بیرونی هدایت می کند. سپس مکانیک با ایجاد وزن در طرف مقابل، تلاش می کند تعادل تایر را انجام می دهد و این مورد درباره ی تمامی چرخ ها انجام می شود تا زمانی که پس از بازرسی چرخ ها، تعادل همه ی تایرها مورد تایید قرار گیرد.

درضمن همیشه سعی کنید که تایرها را جفت به جفت عوض کنید. یعنی تایر مربوط به چرخ عقب همیشه در چرخ عقب به کار گرفته شود و به همین ترتیب تایرهای چپ و راست و …. هنگام خرید تایر تو نیز همیشه این مورد را رعایت کنید تا کمتر مجبور شوید برای بالانس چرخ های خودروی خود نزد مکانیک بروید.

تمامی این موارد می تواند در هزینه های شما نیز اثرهای مثبتی داشته باشد و ضمن صرفه جویی در پول سوخت، از فرسوده شدن تایرها جلوگیری کند و در نتیجه در بودجه برای خرید تایر جدید نیز صرفه جویی شود.

بنابراین هنگامی که جاده مشکل خاصی ندارد، اگر احساس کردید که خودرو دچار تکان های بی دلیل است، به احتمال زیاد تایرهای خودروی شما دچار عدم تعادل است و بهتر است تایرهای خود را دوباره بررسی کرده یا پیش یک مکانیک ماهر بروید.