عرضه انواع لاستیک داخلی و خارجی
close button

اولین شهر تایر کشور در تهران احداث می شود

به گفته ی آقای محمد مددی مهر-یکی از فعالان و پیش کسوتان صنعت تایر، در صورت حمایت تولیدکنندگان و واردکنندگان تایر، اولین مجموعه ی “شهرتایر”، با هدف ارتباط مستقیم و بدون واسطه با مصرف کننده و ارائه ی متمرکز خدمات فروش و پس از فروش تایر، در شهر تهران ایجاد می شود. آقای مددی مهر که یکی از قدیمی ترین فعالان این صنف در تهران است، می گوید: در صورت اجرایی شدن، این طرح می تواند تحول بزرگی در زمینه ی فروش و ارائه ی خدمات پس از فروش تایر ایجاد کند.

مدیر مجموعه اوژن اطلس در گفت و گویی با روزنامه دنیای خودرو، با اعلام آمادگی برای ایجاد اولین شهر تایر در ایران می گوید: مجموعه ی شهرتایر به وسعت ۱۲ هزار مترمربع در جنوب تهران، با هزار و دویست متر فضای نمایشگاهی، این فرصت را به تولیدکنندگان داخلی تایر و حتی واردکنندگان این محصول می دهد تا ارتباط مستقیمی با مصرف کننده ایجاد کنند و این امکان را فراهم می آورد تا خریدار در محیطی آرام، برای خرید و تعویض تایر خودروی خود مراجعه کند. همچنین به خریدار این امکان را می دهد که در فضایی بزرگ و با حضور تمام برندهای تایر موجود در بازار، کالای متناسب با نیاز و بودجه ی خود را انتخاب و خریداری کند.

آقای مددی مهر با تاکید بر این که تاکنون چنین مرکزی حتی در منطقه ی خاورمیانه نیز ایجاد نشده است، گفت: هدف ما ایجاد دفتر فروش منطقه ای در تهران است تا با حضور برندهای گوناگون تولید کننده و وارد کننده ی تایر در آن، قیمت تایر برای مصرف کننده ی نهایی مشخص و به نوعی به کانون رصد بازار تبدیل شود. وی نزدیکی این مرکز به پایانه ی جنوب تهران، به عنوان قطب مسافربری کشور را از شاخصه های قابل توجه آن دانست و تاکید کرد: ایجاد مرکز سرویس برای خودروهای سواری و سنگین، برنامه ی اصلی این مرکز است و در صورت حمایت تولید کنندگان و واردکنندگان تایر، می توان نوآوری جدیدی برای فروش تایر در این صنف رقم زد. ایشان اعلام آمادگی کرد در صورت همکاری و استقبال شرکت های تولید کننده ی تایر، تمام امکانات رفاهی برای استفاده ی خانواده ها در این مرکز فراهم شود، تا اولین شهر تایر ایران، با در اختیار داشتن تمامی امکانات رفاهی، به محیطی آرام و خانوادگی برای خرید، تعویض و سرویس تایرها تبدیل شود.

در همین حال آقای دکتر محمدرضا گنجی رئیس انجمن تولیدکنندگان تایر با استقبال از این طرح، از اعلام آمادگی تمام تولیدکنندگان تایر برای همکاری با مجموعه ی “شهرتایر” خبر داد و گفت: هدف اصلی تولید کنندگان داخلی حمایت از مصرف کننده ی نهایی ست. وی گفت: در همین راستا حاضریم محصولات خود را به صورت پایلوت در چنین مرکزی عرضه کنیم.

وی با تاکید بر این که سازمان حمایت از مصرف کنندگان، بر قیمت عمده فروشی تایر توسط کارخانه نظارت دارد، گفت: این که تایر با قیمت های متفاوت در بازار خرده فروشی عرضه می شود، مشکل تولید کننده نیست و دلیل اصلی آن، نبود نظارت سازمان حمایت از مصرف کننده، بر قیمت فروش تایر در بازار خرده فروشی ست. آقای دکتر گنجی قطع همکاری با شبکه ی خرده فروشی را غیرعملی دانست و گفت: خرده فروشان بازوی تولیدکننده ها هستند و نمی توان در طولانی مدت آن ها را از بازار حذف کرد. اما به موازات فعالیت آن ها حاضریم در ایجاد مرکزهایی با نام “شهرتایر” با سرمایه گذاران همکاری داشته باشیم.