عرضه انواع لاستیک داخلی و خارجی
close button

ایجاد ۶ هزار شغل در سبلان پارچه/مشکل تامین مواد اولیه کارخانه آرتاویل تایر پیگیری شد

استاندار اردبیل گفت: حل مشکل کارخانه آرتاویل تایر ، برطرف شدن موانع حقوقی واگذاری سبلان پارچه و مشکل مسکن و اشتغال مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) استان از مبادی کشوری پیگیری و نتایج مطلوبی حاصل شد.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از سبلان ما ،اکبر بهنامجو صبح امروز در جمع خبرنگاران درباره دستاورد نشست خود با وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: واردات مواد اولیه و کمبود آن در بازار باعث بروز مشکلاتی برای کارخانه آرتاویل تایر شده بود و به دلیل اهمیتی که این کارخانه برای استان و حتی کشور به دلیل تولید و تامین بخش اعظم لاستیک مورد نیاز خودروسازی کشور دارد، مشکلات این کارخانه طی جلسه ای با جناب آقای رحمانی وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت وجناب آقای نوابی معاون ایشان در محل این وزارتخانه در تهران پیگیری شد.

وی افزود: در این جلسه مقرر شد حداقل برای یک دوره ۲۰ تا ۲۵ روزه مواد اولیه کارخانه لاستیک سازی استان به قیمت مناسب از فروشندگان داخلی تامین شود و همچنین طی پیگیری هایی که از بانک مرکزی صورت گرفت مقرر شد ارز مورد نیاز برای تامین و واردات مواد اولیه مورد نیاز کارخانه آرتاویل تایر تخصیص یابد.

استاندار اردبیل ادامه داد : قرار گرفتن کارخانه آرتاویل تایر در گروه یک مورد موافقت وزارت صنعت، معدن و تجارت و استانداری اردبیل قرار گرفت و تا آخر هفته در کمیسیون مربوطه بررسی و نتایج آن اعلام خواهد شد.

استاندار اردبیل همچنین به موضوع واگذاری کارخانه بزرگ سبلان پارچه نیز اشاره کرد و گفت:مشکل سبلان پارچه بعنوان ظرفیت بالقوه و عظیم اشتغال جوانان استان طی جلسه ای از اداره ورشکستگی بررسی و برخی موانع حقوقی و قضایی آن را از مبادی ذی ربط کشوری پیگیری کردیم و امیدواریم بتوانیم هر چه سریعتر موضوع واگذاری آن را هموار و به جای اشتغال ۵۰۰ نفر در واحد عظیم تولیدی و اشتغال زایی استان ، نزدیک به ۶۰۰۰ نفر را مشغول به کار نماییم.

استاندار اردبیل به نشست دیروز خود با رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور و معاونان ایشان هم اشاره کرد و گفت: طی تفاهم نامه ای ما بین استانداری اردبیل و کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور قرار شد در یک پروسه سه ساله همه مسکن محرومین با همکاری استانداری اردبیل توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور احداث و نیز نواقصات ۷۰ واحد مسکن مهر مددجویان برطرف و این واحدها تکمیل و در اختیار مددجویان قرار گیرد.

بهنام جو بیان کرد : اشتغال مددجویان کمیته امداد موضوع مهم دیگری بود که در این نشست مورد بحث قرار گرفت و تصمیم گرفتیم با ایجاد پنجره واحد ویژه اعتبارات اشتغال زایی کمیته امداد امام خمینی (ره) ، اعتبارات این بخش را که نزدیک به ۷۰ میلیارد تومان برای استان اردبیل اختصاص یافته است صد در صد جذب نماییم تا شاهد اشتغال و ایجاد درآمد برای این بخش از اقشار کم درآمد جامعه باشیم.

استاندار اردبیل همچنین از حل مشکل واگذاری زمین برای احداث کارخانه آسفالت شهرداری بیله سوار در کمیته انطباق نهاد ریاست جمهوری و تامین و تخصیص ارز مورد نیاز ۶ واحد تولیدی و اشتغال زایی استان خبر داد .

نشست با مسئولان هواپیمایی کشور ، سازمان برنامه بودجه و نشست با تعدادی از سرمایه گذاران، مدیرامور اعتباری بانک کلی کشور و رییس کانون خلبانان از جمله برنامه های استاندار اردبیل در روزهای اول هفته جاری در تهران بود.