عرضه انواع لاستیک داخلی و خارجی
close button

تامین ۶۸قلم مواد اولیه تایر با ارز آزاد

مدیرعامل گروه صنعتی بارز با اظهار امیدواری در خصوص دریافت مجور افزایش نرخ تایر، نارضایتی خود را در خصوص دریافت ارز دولتی تنها برای ۲ قلم ماده اولیه بیان کرد.

مدیرعامل گروه صنعتی بارز اظهار کرد: از ۷۰ قلم ماده اولیه وارداتی در تولید لاستیک، تنها برای ۲ قلم کالا، ارز ۴۲۰۰ تومانی می گیریم و با توجه به افزایش هزینه های تولید، امیدواریم با درخواست افزایش قیمت موافقت شود در صورت پذیرش افزایش قیمت‌ها می توان به جبران بخشی از هزینه‌ها امیدوار بود.

پرویز اخوان گفت: ما برای تامین مواد اولیه داخلی نیز با افزایش قیمت مواجه هستیم و برای نمونه، قیمت نخ پلی آمید ۶.۶ تولید داخل، بیش از ۶برابر افزایش یافته است.

مدیرعامل گروه صنعتی بارز، افزود: برای تامین ۶۸ قلم کالای وارداتی که نزدیک به ۶۰ درصد از مواد اولیه تولید لاستیک است، باید ارز آزاد تهیه کنیم و ارز نیمایی هم که اصلا وجود ندارد. با این وضعیت، هزینه های تمام شده تولید را خودتان محاسبه کنید!

اخوان به تفاوت قیمت تایر از کارخانه تا بازار اشاره و اظهار کرد: در صورت موافقت سازمان حمایت مبنی بر افزایش ۲۲ درصدی نرخ تایر رادیال سواری و باری که امیدواریم بزودی اعلام کنند، دست واسطه ها و دلالان از این بازار کوتاه می شود و جذابیت چندانی برای آنها نخواهد داشت.

وی همچنین به تسعیر ارزی این شرکت در سال ۹۷ به دلیل نوسان نرخ ارز اشاره کرد و گفت: مدیریت بدهی ارزی که در سال گذشته ایجاد شد، در کنترل و توان ما نبود اما همه تلاش مان بر این است که هر چه زودتر امکان پرداخت فراهم شود و بدهی های ارزی را بپردازیم.

به گفته وی وزارت صنعت، معدن و تجارت هم از سال گذشته قول به همکاری در این زمینه داده است. اخوان افزود: امیدواریم مجوز صادرات محصولات را از وزارت صمت بگیریم تا بدهی های ارزی را تسعیر کنیم.