عرضه انواع لاستیک داخلی و خارجی
close button

تایرهای باکیفیت شرایط ورود به ایران را ندارند

دبیر انجمن واردکنندگان لاستیک اعلام می کند که در حال حاضر به دلیل تحریم، بسیاری از تایرهای باکیفیت شرایط ورود به ایران را ندارند و واردکنندکان نمی توانند به راحتی نسبت به واردات اقدام کنند؛ با این حال برندهایی که بتوان روی کیفیت آنها حساب کرد وجود دارد و لازم است تمام تایرهای وارد شده به کشور باکیفیت باشد اما متاسفانه اینچنین نیست.

سید محمد میرعابدینی درخصوص امکان ورود تایرهای بی کیفیت و تاریخ گذشته اظهار داشت: گمرک، این موضوع را چک می کند و وارد کننده حق فروش تایرهایی که بیش از ۲ سال از تاریخ تولید آنها گذشته باشد را ندارد.

دبیر انجمن واردکنندگان لاستیک افزود: در حال حاضر، تاریخ تولید لاستیک های وارد شده حداقل مربوط به سال ۲۰۱۸ می باشد؛ این چیزی است که ما از آن اطلاع داریم اما وزارت صمت در حال تایید برندهای مجاز برای واردات بوده و کیفیت بالا یا پایین این تایرها از مجرای وزارت صمت می گذرد.

میرعابدینی درخصوص احتمال استفاده چندباره واردکنندگان تایر از برگه تاییدیه استاندارد و امکان ورود تایرهای بی کیفیت در این پروسه گفت: به ازای هر واردات باید پروسه دریافت برگه تاییدیه استاندارد انجام شود و اگر غیر از این باشد این کار تخلف است.

دبیر انجمن واردکنندگان لاستیک درخصوص کیفیت تایرهای وارد شده فعلی گفت: تایرهایی که به واسطه انجمن، وارد کشور می شود کیفیت مطلوبی دارد اما بسیاری از برندها به کشور وارد می شود که ما اطلاعی از آن نداریم و تایید آن به عهده وزارت صمت است.

میرعابدینی افزود: ما بارها نسبت به ورود تایرهای بی کیفیت هشدار داده ایم چراکه با شروع فصل تابستان، ترکیدن لاستیک اتفاقی بسیار خطرناک خواهد بود. باید تمام تایرهای وارد شده به کشور باکیفیت باشند اما در حال حاضر، انجمن اشراف چندانی روی این مساله ندارد.

دبیر انجمن واردکنندگان لاستیک افزود: موضوع دیگر این است که در حال حاضر به دلیل تحریم، بسیاری از تایرهای باکیفیت شرایط ورود به ایران را ندارند و واردکنندکان نمی توانند به راحتی نسبت به واردات اقدام کنند، با این حال برندهایی که بتوان روی کیفیت آنها حساب کرد وجود دارد اما مشاهده می کنیم که بسیاری از برندهایی که در حال ورود به کشور هستند برندهای ضعیفی بوده که انجمن واردکنندگان لاستیک تصرفی در این امر نداشته و توسط وزارت صمت تایید می شوند، چراکه واردکننده از طریق سامانه جامع تجارت اقدام می کند و وزارت صمت، رویت و تایید می نماید.