عرضه انواع لاستیک داخلی و خارجی
close button

درآمد ایران تایر بیش از ۵۰ درصد کاهش یافت

درآمد شرکت تولیدی ایران تایر (پتایر) به دلیل کاهش مقدار فروش شرکت با کاهش بیش از ۵۰ درصدی به ۱۶ میلیارد تومان رسید.

شرکت تولیدی ایران تایر (پتایر)، در زمینه تولید و فروش تایر رادیال سیمی، تایر بایاس و نوار (فلاپ) فعالیت دارد که محصول اصلی شرکت تایر رادیال سیمی می‌باشد. پتایر با فروش ۸۴۲ تن محصول در خرداد ماه درآمد ۱۶ میلیارد و ۱۵۲ میلیون تومانی ساخته است که نسبت به اردیبهشت ماه درآمد شرکت کاهش یافته است.

پتایر در خرداد ماه هزار و ۹۵۴ تن تولید و ۸۴۲ تن فروش داشته است. تولید پتایر در خرداد ماه نسبت به اردیبهشت ماه کاهش یافته است. تولید پتایر از هزار و ۶۹۱ تن در فروردین ماه به دو هزار و ۱۳۹ تن در اردیبهشت ماه رسید اما در خرداد ماه این میزان با کاهش ۱۸۵ تنی به هزار و ۹۵۴ تن رسید.

فروش پتایر در فروردین ماه ۶۶ درصد از تولید شرکت را در بر داشت و توانست هزار و ۱۱۵ تن به فروش برساند. در اردیبهشت ماه فروش شرکت ۸۳ درصد از تولید بوده و بیش از هزار و ۷۰۰ تن محصول را به فروش رسانده است اما مقدار فروش پتایر با روند کاهشی قابل توجهی به ۸۴۲ تن در خرداد ماه رسید که ۴۳ درصد از مقدار تولید شرکت در خرداد ماه می‌باشد.

تایر رادیال سیمی و تایر بایاس دو محصول اصلی پتایر می‌باشند. هر تن تایر رادیال سیمی به نرخ ۱۸ میلیون و ۹۱۵ هزار تومان به فروش رسیده است و در خرداد ماه به ۱۹ میلیون و ۴۵ هزار تومان رسید و با ادامه روند صعودی، در خرداد ماه هر تن تایر رادیال سیمی به قیمت ۱۹ میلیون و ۳۷۱ هزار تومان معامله شده است. بنابراین شاهد رشد ۴۵۶ هزار تومانی نرخ فروش تایر رادیال سیمی طی سه ماه اخیر بوده‌ایم. اما نرخ فروش تایر بایاس رشد قابل توجهی نداشته و از ۱۸ میلیون و ۹۳۲ هزار تومان در هر تن (در فروردین ماه) به ۱۸ میلیون و ۹۸۸ هزار تومان در خرداد ماه رسیده است.

مقدار فروش پتایر در خرداد ماه کاهش یافته و نرخ فروش محصولات شرکت رشد قابل توجهی را رقم نزده‌اند. بنابراین شده کاهش قابل توجه درآمد پتایر در خرداد ماه هستیم. درآمد پتایر از ۲۱ میلیارد در فروردین ۹۸ به ۳۴ میلیارد تومان در اردیبهشت ماه رسید که دلیل اصلی افزایش درامد در اردیبهشت ماه، افزایش مقدار فروش شرکت می‌باشد. اما در خرداد ماه درآمد پتایر با کاهش ۱۸ میلیارد تومانی نسبت به اردیبهشت ماه به ۱۶ میلیارد تومان رسید.