عرضه انواع لاستیک داخلی و خارجی
close button

دردسر جدید تجارت ایران با چین

متاسفانه بانک های چینی از انجام مبادلات بانکی با طرف ایرانی ممانعت می کنند و همین امر عاملی شده تا ما در تامین مواد اولیه خود از چین به مشکل برخورد کنیم.
سخنگوی انجمن صنعت تایر ایران با بیان اینکه متاسفانه بانک های چینی از انجام مبادلات بانکی با طرف ایرانی ممانعت می کنند، گفت: عدم حواله ارزی و افزایش قیمت مواد اولیه فعالیت را برای تولیدکنندگان تایر سخت کرده است.

با اشاره به اینکه امروز تولیدکنندگان لاستیک در تامین مواد اولیه و فعالیت تولیدی مشکلات زیادی دارند، اظهارداشت: متاسفانه بانک های چینی از انجام مبادلات بانکی با طرف ایرانی ممانعت می کنند و همین امر عاملی شده تا ما در تامین مواد اولیه خود از چین به مشکل برخورد کنیم.

وی با بیان اینکه از اول نوامبر چین مبادلات بانکی خود را با ایرانی متوقف کرده است افزود: عمده واردات مواد اولیه ما از این کشور وارد می شود که مشکلات بانکی عاملی شده تا نتوانیم مواد مورد نیاز خود را تامین کنیم. در همین رابطه از دولت می خواهیم تا تدبیر لازم را برای حل این مشکل اعمال کند.

سخنگوی انجمن صنعت تایر ایران با بیان اینکه تولیدکنندگان حتی در حواله ارز هم با مشکل روبرو هستند، تصریح کرد: منابع ریالی تولید کننده در سیستم بانکی بلوکه شده اما از طرف دیگر حواله های ارزی انجام نمی شود. جالب اینجاست علاوه بر این قیمت مواد اولیه داخلی نیز شناور شده و هر روز افزایش پیدا می کند.

تنها تصریح کرد: برای تولیدکنندگان لاستیک این موضوع مطرح است که چرا ما باید برای تعیین قیمت محصول خود تمام هزینه ها را به سازمان حمایت ارائه و با مجوز این سازمان محصولات خود را بفروشیم اما تامین کنندگان مواد اولیه داخلی بدون هیچ نظارتی هر روز قیمت محصولات خود را افزایش می دهند و کسی هم با آنها برخورد نمی کند.