عرضه انواع لاستیک داخلی و خارجی
close button

سودجویان با تراشیدن آج، تایرهای کهنه را نو می کنند

سرهنگ نادر رحمانی-رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا، در گفت و گو با ایرنا گفت: برخی افراد سوجو و فرصت طلب با توجه به افزایش قیمت تایر خودرو، تایرهای کهنه و صاف را با وسیله ای خاص تراشیده و برای آن آج درست می کنند که این عمل خطرآفرین و عامل بسیاری از تصادف هاست.

همچنین افزودند: یک تایر مناسب برای استفاده در خودرو به خصوص در جاده ها باید حداقل ۶۰ درصد سالم باشد و حداقل یک سانتی متر عمق آج داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: اخیراً عده ای سودجو در بازار، با توجه گران شدن تایر خودرو، اقدام به تراشیدن آج برای تایرهای کهنه و فرسوده می کنند و با تقلب و نو کردن تایرهای کهنه، در واقع جان مردم را به خطر می اندازند.

سرهنگ رحمانی افزود: تایرهای صاف که برای آن از خود تایر آج می سازند تا بازار به عنوان تایر نو بفروشند، در واقع هنگام سرعت خودرو در جاده، سرپیچ های تند، هنگام ترمز ناگهانی یا طی مسیرهای طولانی، به دلیل داغ شدن می ترکند و به تصادف های خطرناک، از جمله واژگونی خودرو منجر می شوند.

وی ادامه داد: این گونه تایرهای تقلبی، عموماً به دلیل اصطکاک به وجود آمده با آسفالت جاده، در فرمان پذیری نیز خوب عمل نمی کنند و با انحراف از مسیر اصلی، سرنشینان خودرو را دچار حادثه می کنند.

سرهنگ رحمانی خاطر نشان کرد: مردم باید سعی کنند هنگام خرید تایر خودرو به تاریخ ساخت، سلامت تایر، نام برند و ضمانت نامه ی رسمی آن توجه کنند و تایر را فقط از فروشگاه های معتبر خریداری کنند.

رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا افزود: در مجموع صاف بودن تایر خودرو از مصادیق نقص فنی خودروست و در صورت تصادف، راننده ی این گونه خودروها مقصر حادثه شناخته می شوند.