عرضه انواع لاستیک داخلی و خارجی
close button

قیمت تایرهای خانواده پژو در بازار شکسته شد

کاهش ۴۰درصدی تولیدات ایران‌خودرو، ‌قیمت انواع تایرهای داخلی رینگ ۱۴و ۱۵را در بازار شکست.

‌بررسی‌های صورت‌گرفته از بازار تایر، حکایت از افت قیمت شدید تایرهای رینگ ۱۴و ۱۵ برای محصولات ایران‌تایر دارد. این تایرساز که تعداد محصولات رینگ ۱۴و۱۵ خود را در سبد دی‌ماه بیشتر از ماه‌های دیگر اعلام کرده، این روزها شاهد افت قیمت‌ در بازار است. این اتفاق ارتباط مستقیمی با کاهش تولید محصولات ایران‌خودرو و خرید کمتر تایرهای تولید داخل توسط این خودروساز دارد. تا جایی‌که حجم زیادی از تایرهای رینگ ۱۴ که برای گروه محصولات پژو استفاده می‌شود، به‌جای ورود به خودروسازی‌ها به سمت بازار سرازیر شده است.

البته وضعیت برای گروه محصولات رینگ ۱۵ نیز مشابه تایرهای خانواده پژو است و با کاهش تولید انواع سمند و تندر۹۰ در این گروه خودروسازی، ‌تولیدکنندگان تایر موفق به فروش تایرهای رینگ ۱۵ خود به خودروساز نشده و به اجبار محصولات تولیدی را روانه بازار کرده‌اند؛ اتفاقی که سبب شده است در ابتدای راه محصولات ایران‌تایر با افت قیمت مواجه شود و در ادامه، دیگر برندها نیز به ترتیب به‌دلیل عدم محبوبیت در بازار به سرنوشتی مشابه دچار شوند. افت قیمت محصولات رادیال سواری در بازار در حالی رخ می‌دهد که پیش از این به‌دلیل کمبود کالا در بازار و عرضه قطره‌چکانی برخی تایرسازان که تنها با هدف دریافت مجوز افزایش قیمت‌ها بود، تایرهای ایرانی حتی به دوبرابر قیمت‌های مصوب به فروش می‌رسیدند.

حال به نظر می‌رسد اقتصاد بیمار خودروسازان و کاهش تیراژ تولید،‌ صنعت تایر را نیز به خود درگیر کرده است و باید منتظر فروش تایرهای رینگ ۱۴و ۱۵ در بازار،‌ حتی پایین‌تر از قیمت مصوب ستون سه یا همان قیمت‌های تعیین‌شده برای مصرف‌کننده نهایی باشیم.

در این شرایط که تایرهای رینگ ۱۳پرایدی همچنان از بازار خوبی برخوردارند، به نظر می‌رسد کارخانه‌هایی که موجودی انبار کمتری دارند و محصولات خود را به‌روز در بازار تولید می‌کنند،‌ می‌توانند با تغییر برنامه‌ریزی تولید به سمت تامین نیاز بازار حرکت کنند و جلو افت شدید قیمت محصولاتشان را بگیرند.