عرضه انواع لاستیک داخلی و خارجی
close button

قیمت تایر بارز ۵۷ درصد گران شد

گروه صنعتی بارز در سال ۹۷ مبلغ هزار و ۲۰۸ میلیارد تومان فروش داشته است که نسبت به سال ۹۶ رشد ۳۱ درصدی را تجربه کرده است. دلیل اصلی رشد درآمد شرکت مربوط به افزایش نرخ فروش محصولات طی سال ۹۷ می‌باشد. به طور مثال قیمت تایر رادیال به عنوان اصلی‌ترین محصول بارز طی سال ۹۷ بیش از ۵۷ درصد رشد داشته است.

درآمد گروه صنعتی بارز در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ با رشد ۳۱ درصدی همراه بوده است. درآمد شرکت از ۹۱۹ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۶ به هزار و ۲۰۸ میلیارد تومان در سال ۹۷ رسید. مقایسه درآمد گروه صنعتی بارز در سه سال متوالی نشان از روند افزایشی سطح درآمد‌های شرکت دارد اما میزان رشد شرکت از سال ۹۶ به ۹۷ محسوس بوده است. بخش اعظم رشد درآمد مربوط به افزایش نرخ فرو محصولات در سال ۹۷ بوده است. به همراه افزایش قیمت دلار و افزایش هزینه‌های تولید، نرخ فروش محصولات افزایش یافته است که این امر موجب افزایش درآمد شرکت در سال ۹۷ گردید.

قیمت فروش تایر رادیال بارز

تایر بایاس، تایر رادیال،تیوب و نوار از محصولات گروه صنعتی بارز می‌باشند. تایر بایاس با تکنولوژی قدیم و با استفاده از الیاف تولید می‌شود و تایر رادیال با تکنولوژی جدید و با استفاده از سیم ساخته می‌شود. در گروه صنعتی بارز، تایر رادیال اصلی‌ترین محصول جهت ارائه به بازار می‌باشد. درآمد حاصل از فروش تایر رادیال به تنهایی بیش از ۶۰ درصد درآمد شرکت را شامل می‌شود بنابراین تغییر در تولید، فروش و نرخ فروش این محصول بر درامد شرکت اثرگذار می‌باشد. نرخ فروش تایر رادیال در سال ۹۷ بیش از ۵۷ درصد رشد داشته است. نرخ فروش تایر رادیال از ۱۲ هزار و ۳۰۰ تومان در هر کیلوگرم (فروردین ۹۷) به ۱۹ هزار و ۳۱۷ تومان در هر کیلوگرم (اسفند ۹۷) رسید. این میزان از رشد موجب افزایش درامد گروه صنعتی بارز شده است.