عرضه انواع لاستیک داخلی و خارجی
close button

لاستیک کامیون‌ها باید با قیمت ۴ میلیون تومان توزیع شود

وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردات لاستیک، این محصول باید به قیمت ۴ میلیون تومان به دست راننده برسد.

محمد اسلامی در مراسم گرامیداشت روز حمل و نقل و رانندگان گفت: در بخش حمل و نقل بار، ما ظرفیت و بازار به اندازه کافی داریم اما قدرت کارآمد لجستیکی نداریم. بنابراین نیازمند تحول اساسی هستیم. ما در دوره جدید دولتی فکر نمی کنیم بلکه به کار و مسئولیتی که به عهده ما است فکر می کنیم.

وی افزود: از این پس اینکه عده ای در اتاق دربسته بخشنامه صادر کنند، تعطیل می‌شود. باید ببینیم نیاز امروز ما چیست؟ سازماندهی جدید در حوزه حمل و نقل جاده ای ایجاد خواهیم کرد و ارتقای کیفیت راهها در اولویت برنامه های ما قرار دارد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه هوشمندسازی حمل و نقل جاده ای از اهمیت بالایی برخوردار است، یادآور شد: برخی فکر می کنند هوشمندسازی حمل و نقل به معنی نصب دوربین های ثبت تخلف است در حالی که سیستم هوشمند ناوگان برای افزایش راندمان، ارتقای ایمنی، شناسایی گلوگاهها، افزایش نرخ بازدهی و کاهش تلفات جاده ای موثر است.

اسلامی با تاکید بر اینکه نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای ضرورت دارد، یادآور شد: اما نباید شتابزده ناوگانی وارد کشور شود که با سلیقه رانندگان مغایر باشد.

وی با تاکید بر اینکه پایانه‌های بار باید برای همه رانندگان به یک میزان قابل سرویس دهی باشد افزود: کمیته راهبری و مشورتی در سازمان راهداری با حضور نمایندگان تشکل ها ایجاد می‌شود تا به طور شایسته به وضعیت رانندگان رسیدگی کنند.

اسلامی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات ما در بخش ناوگان، فقدان کامیون های یخچالدار استاندارد حمل محصولات کشاورزی است.

وزیر راه با اشاره به اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات لاستیک ادامه داد: با توجه به اینکه ارز دولتی برای لاستیک اختصاص می یابد این محصول باید به قیمت ۴ میلیون تومان به دست رانندگان برسد. همچنین اگر وارد کننده ای با ارز بالاتر لاستیک وارد کرد مابه التفاوت آن با ارز ۴۲۰۰ تومانی به وارد کنندگان عودت داده می‌شود.

وی همچنین درباره کارت سوخت کامیون هایی که بدون حمل کالا سوختگیری می کنند نیز گفت: کارت سوخت کامیونهایی که بدون پیمایش و حمل کالا اقدام به سوختگیری می کنند باطل می‌شود.