عرضه انواع لاستیک داخلی و خارجی
close button

نوسانات قیمت لاستیک دولتی در نمایندگی‌های توزیع

بر اساس توضیحات این راننده خود مالک و فعال حمل‌ونقلی این نمایندگی در یک روز لاستیک را یکبار با نرخ یک‌میلیون و ۸۳۲ هزارتومان و یک بار با نرخ یک‌میلیون و ۹۵۵ هزار تومان به دو راننده که ماه‌ها در نوبت دریافت حواله خود بودند فروخته است.

یک راننده خود مالک در استان اصفهان در تماس تلفنی با این رسانه از نوسانات قیمت لاستیک در نمایندگی‌های فروش شکایت کرد و خواستار نظارت مستقیم سازمان راهداری و حمل‌و نقل جاده‌ای روی این موضوع شد.

محمد اسماعیل ملکی گفت: لاستیکی که دولت از تریبون رسمی صداوسیما بارها با نرخ یک‌میلیون و ۱۰۰ هزارتومان اعلام کرده است حلقه‌ای یک‌میلیون و ۹۵۵ هزارتومان در یکی از نمایندگی‌های اصفهان به دست راننده رسیده است.

وی توضیح‌داد: بعد از این‌که ۲ ماه از زمان ثبت‌نام این‌جانب برای دریافت لاستیک با نرخ دولتی می‌گذرد روز گذشته و تنها با دو ساعت اختلاف قیمت لاستیک با تفاوت قابل‌توجهی از این نمایندگی به دست رانندگان رسیده است. این درحالی است که هر دو لاستیک واگذار شده از یک مدل بوده است اما با دو نرخ به فروش رفته است.

او ضمن انتقاد از نوسانات قیمت لاستیک و تفاوت قیمت در نمایندگی‌ها با نرخ اعلام‌شده از رسانه ملی، ادامه داد: وقتی از فروشنده سؤال می‌کنم چرا در یک روز لاستیک را با دو نرخ متفاوت به فروش رساندی می‌گوید قیمت خرید متفاوت بوده است.

ملکی خبر داد که بعد از مشاهده این تخلف از سوی نمایندگی برای شکایت به تعزیرات استان مراجعه کردم که من را به اتاق اصناف ارجاع دادند و از آنجا به صنف لاستیک‌فروش‌ها و درنهایت همین پاسخ که فاکتورهای خرید به قیمت متفاوتی صادرشده است.

بر اساس توضیحات این راننده خود مالک و فعال حمل‌ونقلی این نمایندگی در استان اصفهان در یک روز لاستیک را یکبار با نرخ یک‌میلیون و ۸۳۲ هزارتومان و یک بار با نرخ یک‌میلیون و ۹۵۵ هزار تومان به دو راننده که ماه‌ها در نوبت دریافت حواله خود بودند فروخته است.

او تأکید دارد در شرایطی که دولت اصرار دارد لاستیک را با نرخ مصوب در اختیار نمایندگی‌ها قرار داده است نباید راننده با نرخ‌های فضایی و بیشتر لاستیک را خریداری کند.