عرضه انواع لاستیک داخلی و خارجی
close button

پرطرفدارترین لاستیک های سواری ایرانی

ممکن است امروز موعد دوسال استفاده از لاستیک هایتان به پایان رسیده باشد و حالا شما ندانید که چه لاستیکی را از چه برندی تهیه کنید. حتی ممکن است بین انتخاب لاستیک ایرانی و خارجی تردید داشته باشید اما این را بدانید که لاستیک های ایرانی رقیب مناسبی برای لاستیک های خارجی هستند. به تعبیری می توان گفت که لاستیک های ایرانی می توانند به راحتی گوی سبقت را از رقبای چینی و هندی بربایند.

اما داستان لاستیک های خارجی از این ماجرا جدا است زیرا لاستیک های خارجی به دلیل نوع کیفیت و وزن همیشه در صدر قرار داشتند و طرفداران زیادی هم دارند.

بارز، کویر تایر، یزد تایر، دنا و ایران تایر در حال حاضرجزء بهترین تولیدکنندگان لاستیک هستند که طرفداران زیادی را در بین بازار داخلی و خارجی دارند. طبق آخرین نظر سنجی که توسط یکی از سایت های داخلی انجام شده بود مردم ۷۴ درصد رای لاستیک بارز را به عنوان بهترین لاستیک انتخاب کردند و پس از آن کویرتایر(۱۰%)، یزد تایر(۶٫۵%)و ایران تایر(۵%)دنا(۴٫۵%) را به خود اختصاص دادند.

فروشندگان لاستیک معتقدند افرادی که ماشین های خارجی دارند از لاستیک های خارجی هم استفاده می کنند، زیرا این لاستیک ها به خاطر نرمی، کارکرد مناسب، چسبندگی بهتر و وزن سبک تر بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. در حال حاضر برندهای کره ای و اروپایی و برخی چینی های باکیفیت گزینه بهتری برای ماشین های خارجی هستند.

رییس اتحادیه لاستیک و روغن گفت: درحدود ۴۰ درصد بازار کشور، لاستیک های ایرانی و۶۰ درصد را لاستیک های خارجی تشکیل می دهند.

او در پاسخ به این پرسش که چرا ایران توان تولید لاستیک هایی که بتواند با لاستیک های خارجی رقابت کند را ندارد، گفت: بیشترین مانع بر سر این راه برای تولید کنندگان داخلی نبود دستگاه های روز است که متاسفانه تکنولوژی این دستگاه ها به ۲۵ سال پیش باز میگردد، لذا همچنان نمیتوانیم لاستیک بسیاری از خودروهای جدید به خصوص خودروهای شاسی بلند را بسازیم.