عرضه انواع لاستیک داخلی و خارجی
close button

پرونده تایرهای قاچاق به بازار ختم شد

تایرهای کُنستانسی با تاریخ تولید ۲۰۱۶ به دلیل تاریخ تولید قدیمی با قیمتی ارزان در بازار خرید و فروش می‌شوند.

گفته می‌شود تایرهای قاچاق چینی که از دو سال قبل در انبار تملیکی گمرک درانتظار تعیین تکلیف بودند، این روزها راه خود را به سمت بازار پیدا کرده‌اند. تایرهای کُنستانسی با تاریخ تولید ۲۰۱۶ به دلیل تاریخ تولید قدیمی با قیمتی ارزان در بازار خرید و فروش می‌شوند.

بهمن‌ماه سال ۹۵ بود که نیروی انتظامی از کشف و انهدام یک باند قاچاق تایر خبر داد. باندی که توانسته بود ۶۷کانتینر تایر قاچاق را وارد کشور کند اما تنها ۳۶کانتینر از آن کشف، ‌ضبط و راهی انبار تملیکی گمرک شد. افرادی که با دستکاری و جعل اسناد گمرکی،‌ بار وارداتی خود را کائوچو اظهار کرده بودند در عمل قصد داشتند تعداد زیادی تایر باری- اتوبوسی و سواری را روانه بازار ایران کنند.

حالا اما بعد از گذشت دو سال از آن اتفاق تایرهای قاچاق کُنستانسی در بازار تهران دیده می‌شوند. تایرهایی که البته با قیمت پایین به فروش می‌رسند و البته ابهاماتی نیز بر سر استانداردهای اجباری،‌ کیفیت نگهداری و حتی خدمات پس‌از فروش در بازار دارند. تایرهای رینگ ۱۳این برند در حالی در بازار تهران به قیمت هر جفت ۳۸۴هزارتومان برای مصرف‌کننده به فروش بروندکه در شرایط و نرخ ارز فعلی باید برای واردات هر جفت از این تایر حداقل ۴۲۰هزار تومان هزینه پرداخت شود و با احتساب هزینه‌های واردات و فروش نزدیک‌به ۵۰۰هزار تومان در بازار به‌فروش برسند.

در چنین شرایطی جا دارد سازمان‌های مسئول نسبت‌به کیفیت و خدمات پس از فروش این تایرها اظهارنظر کنند تا مشخص شود خریدار در طول استفاده از این محصول در صورت خسارت باید خدمات خود و حتی زیان حاصل از خسارت مالی و جانی را از کدام شرکت واردکننده دریافت کند.