عرضه انواع لاستیک داخلی و خارجی
close button

پیرلی به موتور اسپرت آمریکا نیز نفوذ کرد

بخش موتور اسپرت بین المللی پیرلی اعلام کرد که با گروه موتور اسپرت SRO به عنوان عاملیت برگزاری مسابقات بین المللی بلنکپین (Blancpain) در ایالات متحده در سال آینده میلادی مشارکت خواهد کرد.

مسابقات بین المللی بلنکپین در سطح استاندارد خودروهای GT1 اعلام شده از سوی فدراسیون بین المللی FIA برگزار می شود. بنابراین تامین لاستیک مسابقات برگزار شده در پیست های ایالات متحده در فصل جدید این مسابقات برعهده پیرلی خواهد بود. کمپانی پیرلی موظف است به هر تیم شرکت کننده ۱۲ لاستیک پیرلی در طی برگزاری مسابقات پیست های آمریکایی اهدا کند.

گفتنی است در این مسابقات ۳۶خودرو تایید حضور به عنوان شرکت کننده را اخذ کرده اند که ۲۰ مدل آنها کاملا جدید هستند. تایرهای در نظر گرفته شده توسط پیرلی از نوع  PZeroGT3 خواهد بود. قرارداد همکاری پیرلی و کمپانی SRO تاسال ۲۰۲۳ قابل تمدید است. این در حالی است که قرارداد پیرلی با مسابقات فرمولاوان نیز تا سال ۲۰۲۳ بسته شده است. البته این تایرساز ایتالیایی تا سال ۲۰۱۱ با مسابقات بلنک پین فقط در سطح آسیا و اروپا همکاری می کرد، اما حالا منطقه فعالیت آنها به سمت ایالات متحده متمایل شده است.