عرضه انواع لاستیک داخلی و خارجی
close button

پیمانکار داخلی، برنده ی پروژه ی تولید تایر در ایران

شهرزاد پورریاحی گزارشگر نشریه ی ERJ گزارشی از پیشرفت کار پروژه های جدید تولید تایر در ایران، در شماره ی ژانویه/فوریه ی این نشریه منتشر کرده است. بر اساس این گزارش پس از گذشت یک سال توقف فعالیت پروژه ی جدید تولید تایر در کردستان ایران، این پروژه در هفته های پایانی سال ۱۳۹۶، پیشرفت هایی داشته و یک پیمانکار ایرانی، برنده ی ساخت کارخانه ی این پروژه ی ۲۰۰ میلیون یورویی شده است.

در این گزارش آمده است شرکت گسترش تایر رازی یکی از چهار پروژه ی جدید تایرسازی در ایران خبر از انعقاد یک قرارداد EPC، با شرکت نیمه دولتی سایبر، در ۲۷ دسامبر ۲۰۱۵ میلادی داده است. این گزارش می افزاید به گفته ی آقای کامران افشار ایمانی، معاون شرکت گسترش تایر رازی، این کارخانه تایرسازی در سنندج، مرکز استان کردستان در غرب ایران ساخته خواهد شد و انتظار می رود برای تجهیز آن از بهترین سازندگان ماشین آلات اروپایی استفاده شود.

آقای افشار ایمانی به نشریه ی ERJ گفت: در این پروژه ما از سیستم خودکار انتقال مواد استفاده خواهیم کرد، اما هنوز در این زمینه تصمیم قطعی گرفته نشده است.

وی افزود: “سایبر” نه ماه فرصت دارد تا این قرارداد را با سرمایه گذاران و تامین کنندگان ماشین آلات، برای تولید ۵۰ هزار تن تایر در سال، نهایی کند. ۳۰ درصد از ظرفیت این کارخانه به تولید تایرهای وانتی تمام سیمی و ظرفیت باقی مانده به تولید تایرهای خودروهای سواری SUV، برای مصرف داخلی و همچنین مصرف کشورهای همسایه ی آسیای مرکزی در نظر گرفته شده است.

به گفته ی نشریه ی ERJ، تایر رازی یکی از چهار پروژه ی جدید تایری ست که در برنامه ی افزایش تولید ۲۰۰ هزار تن تایر در سال در کشور قرار دارد و پیشرفت این پروژه ها توسط دولت ایران در دست پیگیری است.