شرکت پیرلی (Pirelli & C.SpA) متشکل از یک گروه چند ملیتی می باشد که در میلان ایتالیا مستقر می باشد که سهام آن از سال ۱۹۲۲ میلادی در تالار بورس ایتالیا عرضه می گردد. این تولید کننده تایر ماشین در سال ۱۸۷۲ میلادی توسط جیوانی باتیستا پیرلی (Giovanni Battista Pirelli) در میلان ایتالیا تاسیس گردیده است که به لحاظ آماری این شرکت پنجمین تولید کننده لاستیک ماشین در دنیا می باشد که دارای ۲۲ کارخانه و یک شبکه بازاریابی بزرگ با ۱۰۰۰۰ توزیع کننده می باشد.

شرکت پیرلی از سال ۱۹۰۷ اسپانسر مسابقات ورزشی متفاوت بوده و در حال حاضر تنها تامین کننده لاستیک ماشین برای مسابقات فرمول یک و مسابقات موتور سواری Superbike تا سال ۲۰۱۸ می باشد. همچنین گروه پیرلی اسپانسر تیمهای فوتبال متعددی چه بصورت تبلیغات روی پیراهن و چه به لحاظ تبلیغات داخل استادیوم می باشد.

 

در حالیکه تولید لاستیک ماشین تا حدود ۹۹ درصد محصولات این شرکت را تشکیل می دهد شرکت پیرلی پروژه Pzero خود را در زمینه تولید البسه ورزشی مدرن تاسیس کرده است. از جمله فعالیت های دیگر شرکت پیرلی می توان به فعالیت در زمینه انرژیهای تجدید پذیر (Renewable energy) و تحرک پایدار (Sustainable mobility) اشاره کرد.

در حال حاضر لاستیک پیرلی با ۴ برند متفاوت تولید و به بازار عرضه می شود که شامل پیرلی (Pirelli) , آگوم (Agom) , کوریر (Courier) , متزلر (Metzeler) می باشد.